SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kandelaber 5486578
nr 548 6578
Kandelaber
Nysilver, 1800-tal, höjd: 39
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 27 oktober 2008
kl 16:56:03
1.100 kr
800 kr
1.000 kr
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.